09151599200 | 09335949224 | 05138685848
    شنبه. - پنجشنبه.  9:30 - 12:30 - عصر 5:30 - 8:30

ماما همراه

نحوه ثبت نام ماما همراه
نحوه ثبت نام ماما همراه
  • نحوه ثبت نام همکاران جهت مامای همراه همکاران عزیز با داشتن گواهی دوره ۶۰ ساعت مامای همراه مدرک کارشناسی مامایی ۲ قطعه عکس کارت عضویت
اطلاعات بیشتر

ماما همراه | تولد نوین

مشاهده همه ماما همراه ها
ماما همراه کیست
ماما همراه کیست ؟
  • ماما همراه کیست؟ همیشه ضرورت همراه بودن فردی که مادر با او احساس امنیت و آرامش نماید در دوران بارداری و بخصوص روز زایمان مطرح
اطلاعات بیشتر

ماما همراه کیست ؟

همیشه ضرورت همراه بودن فردی که مادر با او احساس امنیت و آرامش نماید در دوران بارداری و بخصوص روز زایمان مطرح بوده است.

این فرد میتواند همسر مادر یا فردی باشد که مادر اطمینان کامل به او داشته باشد در کشور ما به خاطر محدودیت های محیط زایشگاه و شرکت نکردن همراهان مادر در کلاسهای آمادگی برای زایمان این امر به مامای همراه سپرده شده است.

مامای همراه فردی حرفه ای در امر مامایی است که می تواند به عنوان همراهی مناسب در کنار مادر در جهت آرامش و کمک به زایمان فیزیولوژیک قرار گیرد. همانطور که از اسمش پیداست وظیفه اصلی او همراهی مادر می باشد. مامای همراه هیچ مداخله ای در معاینات مامایی و پزشکی ندارد و صرفاً وظیفه ی آرام سازی مادر و کمک به کاهش درد و تسهیل در روند زایمان را ایفا می کند.

تکنیک های کاهش درد غیر دارویی از جمله تکنیک های تنفسی، طب فشاری، ورزش ها، ماساژها، رایحه درمانی، آب درمانی و تکنیک های ریلکسیشن از جمله کارهایی است که برای کاهش درد مادر توسط مامای همراه انجام می شود. مامای همراه از شروع فاز فعال زایمان تا دو ساعت بعد زایمان در کنار مادر حضور دارد و بعد از آموزش شیردهی به مادر آموزش های لازم دوران نقاهت بالین مادر را ترک خواهد کرد.

چگونگی درخواست مامای همراه


برای داشتن مامای همراه حتماً باید به مرکز مشاوره و خدمات مامایی مراجعه شود. مراکز مشاوره مامایی مسئولیت و رسیدگی کامل بر نحوه عملکرد مامای همراه را بر عهده دارند بعد از بستن قرارداد تا زمان زایمان مادر می تواند از مشاوره های تلفنی مامای همراه بهره مند شود.

نحوه ثبت نام ماماهمراه

نحوه ثبت نام همکاران جهت مامای همراه


همکاران عزیز با داشتن گواهی دوره ۶۰ ساعت مامای همراه مدرک کارشناسی مامایی ۲ قطعه عکس کارت عضویت در نظام پزشکی فتوکپی شناسنامه و کارت ملی با مراجعه به مرکز مشاوره و خدمات مامایی تولد نوین بعد از مصاحبه و پرکردن فرم قرارداد می توانند فعالیت خود را به عنوان مامای همراه در این مرکز شروع کنند.